Uroczystość odpustowa ku czci Imienia Najświętszej Maryi Panny - 11 września 2022

Poniedziałek, 12 Wrzesień 2022 r.

W tym roku uroczystościom odpustowym ku czci Matki Bożej Złotkowskiej przewodniczył ksiądz prałat prof. dr hab. Jerzy Bagrowicz, który pochodzi na naszej parafii.

"Studiując na zachodzie Europy, w Niemczech, we Francji, miałem zwyczaj zachodzić do różnych sanktuariów maryjnych, ale muszę się przed wami przyznać, że nigdzie nie czułem się tak dobrze, jak tu - w Złotkowie. W żadnym też obrazie Matki Bożej nie widziałem takich oczu, jak tu w Złotkowie. Te oczy są wpatrzone prosto w nas" - mówił w czasie homilii ksiądz profesor.

"Muszę wam pogratulować wielkiego skarbu, który skrywa ta świątynia, nie tyle skarbu artystycznego, co skarbu duchownego" dodał ksiądz Jerzy.