Adwent 2021

Niedziela, 28 Listopad 2021 r.

Adwent 2021

Rozpoczęliśmy święty czas Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa, na Jego narodziny, ale również na Jego ponowne przyjście na końcu czasów.

Papież Franciszek powiedział, że Adwent „poprzez różne symbole przygotowuje nas do celebrowania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego i przypomina nam, że życie ludzkie jest ciągłym oczekiwaniem”.

Pierwszym z symboli jest wieniec adwentowy, gdzie zapalane kolejno świece symbolizują cztery tygodnie, cztery niedziele Adwentu. Światło czterech kolejnych świec ma nas doprowadzić stopniowo do prawdziwego „Światła” wschodzącego w Boże Narodzenie. Zielone gałązki są symbolem nadziei, która zwycięża śmierć.

Przy ołtarzu widzimy maryjną świecę – roratkę. Oznacza ona Maryję, jako Jutrzenkę sygnalizującą nadchodzący wschód Słońca – Jezusa Chrystusa, Maryję, która w swoim łonie przynosi światu Chrystusa.