Dożynki parafialne 2021

Piątek, 10 Wrzesień 2021 r.

Dożynki parafialne 2021

5 września na Mszy Świętej o godzinie 12.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego Rolnika: święto plonów, radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Liczna obecność wiernych świadczy o świadomości, że ilość i jakość plonów zależą nie tylko od wysiłku Rolników, ale przede wszystkim od Pana Boga. To Pan Bóg daje siłę do pracy i zachowuje od nieszczęśliwych wypadków w czasie jej wykonywania. Panu Bogu zawdzięczamy także odpowiednią pogodę, która zapewnia wzrost uprawom.

Bardzo dziękujemy mieszkańcom Miłaczewa za piękny wystrój dożynkowy w kościele i przy ołtarzu polowym, dziękujemy też za wykonanie pięknego wieńca dożynkowego, który był wyrazem naszej wdzięczności względem Pana Boga i Matki Bożej Złotkowskiej.

Pragniemy złożyć też szczere gratulacje dla Pań z KGW Miłaczew za zajęcie pierwszego miejsca na dożynkach Gminno-Parafialnych w Budzisławiu Kościelnym i trzeciego miejsca na dożynkach powiatowych w Skulsku w konkursie na najpiękniejszy wieniec żniwny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wystroju dożynkowego w zakładce Galeria.

Zdjęcia te są też dostępne na parafialnym Facebook'u.