Nowy biskup pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Środa, 02 Luty 2022 r.

Nowy biskup pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Ks. Radosław Orchowicz, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu, został nowym biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej. Decyzję papieża Franciszka, o mianowaniu nowego biskupa, ogłosiła 26 stycznia Nuncjatura Apostolska w Polsce. W tym samym czasie, po modlitwie Anioł Pański, informację tę ogłosił abp. Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski w Gnieźnie, w rezydencji prymasowskiej.

Ks. dr Radosław Orchowicz urodził się 21 stycznia 1970 r. w Wysokiej. W miejscowym kościele pw. NMP Różańcowej otrzymał 8 lutego 1970 r. sakrament chrztu świętego. W Wysokiej skończył szkołę podstawową, a następnie kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Łobżenicy. W latach 1988-1994 odbywał formację w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1994 r. z rąk abp. Henryka Muszyńskiego.

Prosimy wszystkich o modlitwę za biskupa nominata Radosława, wypraszajmy dla niego wszelkie potrzebne dary i łaski do pełnienia tej zaszczytnej funkcji sufraganów gnieźnieńskich.

Fot. B. Kruszyk KAI