PARAFIA P.W. IMIENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
W ZŁOTKOWIE

Rekolekcje adwentowe 2023

Poniedziałek, 25 Grudzień 2023 r.

Rekolekcje adwentowe 2023


Rekolekcje adwentowe w baszeh wspólnocie głosił ksiądz Grzegorz Sikorski, orionista.

 

„Musimy nauczyć się pozdrawiać innych z serdecznością. Nasze pozdrowienia, powitania muszą być przepełnione miłością Boga. [...] Zobaczcie, co daje szczere pozdrowienie. Pamiętam, kiedy kilka lat temu wychodziliśmy w miasto i mówiliśmy ludziom o Bogu, o Jego miłości. Wtedy dwie dziewczyny z naszej wspólnoty podeszły do jakiegoś młodego mężczyzny w parku i zaczęły z nim rozmawiać o Bożym miłosierdziu. Wtedy on wyjął sznur z plecaka i powiedział: «Nie wiem, kim jesteście, ale na tym sznurze miałem się dzisiaj powiesić». Zobaczcie, jaką moc ma działanie w imieniu Boga”- mówił w czasie jednego z kazań ksiądz Grzegorz Sikorski.

„Matka Boża wybiera sobie różne miejsca, z których rozsyła swoje łaski. Z pewnością na tę okolicę tym miejscem wybranym przez Maryję jest Złotków” przypominał nam ojciec rekolekcjonista.

„Maryja była niepokalanie poczęta, zły duch jej nie widział; ale Ona ciągle wstawia się za nami. Rozpoczęło się to już na weselu w Kanie Galilejskiej. Maryja wstawiła się u Jezusa za nowożeńcami. To dzięki Jej wstawiennictwu Jezus przemienił wodę w wino. Te stągwie mogą symbolizować nasze serce. Kiedy jesteśmy smutni, kiedy coś się nam nie udało w życiu, to jest to ten moment abyśmy prosili Matkę Bożą o Jej wstawiennictwo u Jezusa i napełnili stągwie naszego serca wodą, która obmywa. Wchodząc w przebaczenie i zaakceptowanie złych chwil w naszym życiu, naszych upadków, przyjdzie ulga i woda przemienił się w wino. Musimy być otwarci na przemianę naszych serc” nauczał w nasępnych dniach ksiądz Grzegorz.

Dziękujemy ojcu Grzegorzowi Sikorskiemu za wygłoszone nauki, za przygotowanie nas na przyjście Zbawiciela w ludzkiej naturze, dziękujemy za wskazanie tego, co jest naprawdę ważne podczas Świąt Bożego Narodzenia. 

Galeria zdjęć

Facebook

Wirtualne spacery

BIURO PARAFIALNE

Od Poniedziałku do Piątku.
Bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele
8.30, 10.00, 11.30

Dni powszednie
18:00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Słupcy, Oddział w Kleczewie
55 8542 0001 3300 0228 0001 7553