UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

Niedziela, 01 Styczeń 2017 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zachęcam do włączenia się w tę modlitwę.
  2. Od poniedziałku 2 stycznia będziemy kontynuować odwiedziny duszpasterskie. Kolęda od godz. 14.00 obejmująca Alinowo i Dobromyśl – od pp. Szczęsnych do p. Edwarda Krzesińskiego. Poproszę o zorganizowanie transportu p. Zbigniewa Siupa. We wtorek 3 stycznia kolęda od godz. 14.00 obejmująca Kalinowiec – od pp. Bryska do pp. Tylman. Poproszę o zorganizowanie transportu p. Ireneusza Rębasa. W czwartek 5 stycznia kolęda od godz. 14.00 obejmująca Danków – od p. Andrzeja Owsińskiego do pp. Kosińskich. Poproszę o zorganizowanie transportu p. Krzysztofa Galińskiego.
  3. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona na pomoc dla polskich misjonarzy.
  4. W sobotę 7 stycznia kolęda od godz. 9.00 obejmująca Józefowo – od pp. Kwiecińskich do pp. Matuszaków. Poproszę o zorganizowanie transportu p. Przemysława Michalaka.
  5. Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu, tradycyjnie więc będzie zbierana składka na cele inwestycyjne naszej parafii.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  7. Pragnę przypomnieć o parafialnej zabawie karnawałowej, która odbędzie się 21 stycznia 2017 r. Koszt od pary wynosi 180 zł.
  8. Bardzo dziękuję:
    - Parafianom z Kalinowca za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę,
    - za ofiary składane przy okazji kolędy,
    - za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii.
  9. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie:
    - w poniedziałek – św. św. Bazylego Wielkiego (bp, dK) i Grzegorza z Nazjanzu (bp, dK)