Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Niedziela, 09 Kwiecień 2017 r.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielą Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Jest to czas szczególnego wyciszenia i modlitwy. Wchodząc w Wielki Tydzień, zechciejmy już dziś zaplanować udział w liturgii całego Triduum Paschalnego, a więc w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. W niedzielny zaś poranek we Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego i procesji rezurekcyjnej. Nie ograniczajmy się w tych dniach jedynie do sprzątania domów, do przygotowania jedzenia i ciast i przybycia do kościoła ze święconką.
  2. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu, tradycyjnie, więc zbieraliśmy składkę na cele związane z utrzymaniem naszej parafii.
  3. Dziś o godz. 14.30 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 próba orkiestry parafialnej.
  5. We Wielki Poniedziałek 10 kwietnia po godz. 15.00 Caritas naszej Parafii będzie rozwoził paczki „ DLA POTRZEBUJĄCYCH”.
  6. Bardzo proszę o pomoc, tych wszystkich, którzy dotychczas zajmowali się wystrojem kościoła, jak i parafian ze Złotkowa II. Chodzi szczególnie o Grób Pański i ciemnicę. Zapraszam do kościoła we Wielką Środę 12 kwietnia na godzinę 10.00.
  7. Całą służbę liturgiczną proszę na spotkanie we Wielką Środę 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00.
  8. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza uprzejmie proszę, aby sprawdzić, czy wszystkie dane na stronie internetowej cmentarza są właściwe - tj. właściwie zapisane dane pochowanych, daty, czy wszyscy pochowani są dopisani do grobu.
  9. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Bardzo dziękuję:
    - za dzisiejsze ofiary związane z drugą niedzielą miesiąca
    - za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego(1120)
  11. TRIDUUM PASCHALNE… - w aktualnościach