V Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 14 Maj 2017 r.

V Niedziela Wielkanocna

1. Wczoraj zakończyliśmy Renowacje Misji Parafialnych, które poprowadził ks. dr Grzegorz Sikorski FDP. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
  2. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu, tradycyjnie, więc zbieraliśmy składkę na cele związane z utrzymaniem naszej parafii.
  3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie są o godz. 17.30, w niedziele zaś o 14.30.
  4. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się w sobotę 20 maja do godziny 11.30 na parkingu przy szkole, naprzeciw kościoła.
  5. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę poproszę Parafian z Józefowa.
  6. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza około połowa grobów ma nieuregulowany statut ważności - można to zobaczyć na www.cmentarnik.net/zlotkow. Proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w celu wyjaśnienia nieścisłości i braków (np groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne). Informuję również, iż wbrew rozsianym plotkom, w parafii przez nieznane osoby - nie przewiduje się, nakładać żadnych kar i pobierać opłat zaległych.
  7. Dużymi krokami zbliża się uroczystość Bożego Ciała, która przypada w tym roku 15 czerwca. W związku z tym już dzisiaj proszę o aktywny udział w procesji druhów strażaków ze Złotkowa i Kalisk, dziewczynki sypiące kwiatki, poczty sztandarowe, ministrantów, lektorów, lektorki, asysty do feretronów, różańca. W ramach przygotowań Pan Organista zaprasza członków orkiestry parafialnej na próbę w niedzielę 11 czerwca, która będzie w kościele o godz. 17.00.
    O przygotowanie ołtarzy na procesję proszę:
    - I ołtarza – (przy kościele, ołtarz polowy) – mieszkańców Józefowa.
    - II ołtarza – (przy cmentarzu) – mieszkańców Woli Spławieckiej i Suchar.
    - III ołtarza –(przy sali gimnastycznej) – mieszkańców Dobromyśl i Alinowa.
    - IV ołtarza – (przy bramie p. Matkowskich) – mieszkańców Kalinowca.
  8. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  9. Bardzo dziękuję:
    - za zaangażowanie w Renowacje Misji Parafialnych, za odnowienie kapliczek i krzyży, za poczęstunek
    - za udział i wspólną modlitwę w pierwszym Czuwaniu Fatimskim,
    - za ubiegłotygodniowe ofiary na PWSD (312)
    - za dzisiejsze ofiary związane z drugą niedzielą miesiąca