Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela, 28 Maj 2017 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominam, że najbliższy tydzień to już ostanie dni, kiedy można dopełnić obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas III przystąpiły do I Komunii świętej. Teraz przed nimi tzw. Biały Tydzień w czasie, którego każdego dnia dzieci będą przyjmowały Komunię św. w intencjach swoich bliskich. I tak:
    - w poniedziałek w intencji Rodziców
    - we wtorek w intencji Rodzeństwa
    - w środę w intencji Rodziców Chrzestnych
    - w czwartek pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy
    - w piątek w intencji Babć i Dziadków
    - w sobotę w intencji Katechetów i Nauczycieli
  3. W poniedziałek 29 maja po Mszy św. o godz. 18.00 próba dla Dzieci Rocznicowych.
  4. W środę Święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 a w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00.
  6. Z racji I piątku miesiąca 2 czerwca po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w czasie, której możliwość pierwszopiątkowej spowiedzi.
  7. W I sobotę miesiąca 3 czerwca w godzinach rannych odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną.
  8. W następną niedzielę dzieci klas IV, w czasie Mszy św. o godz. 11.00, będą przeżywać pierwszą rocznicę I Komunii świętej. W związku z tym spowiedź dla tych dzieci, dla ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa, dziadków oraz wszystkich chętnych w sobotę 3 czerwca o godz. 11.00.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza około połowa grobów ma nieuregulowany statut ważności - można to zobaczyć na www.cmentarnik.net/zlotkow. Proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w celu wyjaśnienia nieścisłości i braków (np. groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne).
  11. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 15 czerwca. O przygotowanie ołtarzy na procesję proszę:
    - I ołtarza – (przy kościele, ołtarz polowy) – mieszkańców Józefowa.
    - II ołtarza – (przy cmentarzu) – mieszkańców Woli Spławieckiej i Suchar.
    - III ołtarza –(przy sali gimnastycznej) – mieszkańców Dobromyśl i Alinowa.
    - IV ołtarza – (przy bramie p. Matkowskich) – mieszkańców Kalinowca.
  12. O przygotowanie wieńca dożynkowego na Dożynki Parafialne, które odbędą się 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 poproszę Parafian z Suchar i Woli Spławieckiej.
  13. Bardzo dziękuję:
    - Rodzicom dzieci z klas III, za posprzątanie kościoła i wokół, groty, ołtarza polowego, za kwiaty, wykoszenie trawy w ogrodzie, sadzie