Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 04 Czerwiec 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
  2. Dziś X Dzień Dziękczynienia pod hasłem „ Dziękujemy za chleb”, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność, z racji tego święta zbieramy do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV przeżywały pierwszą rocznicę I Komunii świętej.
  5. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 a w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00.
  6. W poniedziałek 05 czerwca będziemy przeżywać święto NMP Matki Kościoła.
  7. W środę 07 czerwca przeżywamy rocznicę ingresu Ks. Abp Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski. Otoczmy Go naszą modlitwą.
  8. W czwartek 08 czerwca będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  10. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas II. Po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  11. Następna niedziela jest drugą w miesiącu, tradycyjnie będziemy zbierać składkę na cele związane z utrzymaniem naszej parafii.
  12. W ramach przygotowań Pan Organista zaprasza członków orkiestry parafialnej na próbę w niedzielę 11 czerwca, która odbędzie się w kościele o godz. 17.00.
  13. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 15 czerwca. O przygotowanie ołtarzy na procesję proszę:
    - I ołtarza – (przy kościele, ołtarz polowy) – mieszkańców Józefowa.
    - II ołtarza – (przy cmentarzu) – mieszkańców Woli Spławieckiej i Suchar.
    - III ołtarza –(przy sali gimnastycznej) – mieszkańców Dobromyśl i Alinowa.
    - IV ołtarza – (przy bramie p. Matkowskich) – mieszkańców Kalinowca.
  14. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza około połowa grobów ma nieuregulowany statut ważności - można to zobaczyć na www.cmentarnik.net/zlotkow. Proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w celu wyjaśnienia nieścisłości i braków (np. groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne).
  15. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  16. O przygotowanie wieńca dożynkowego na Dożynki Parafialne, które odbędą się 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 poproszę Parafian z Suchar i Woli Spławieckiej.
  17. Bardzo dziękuję:
    - Rodzicom dzieci z klas IV, za posprzątanie kościoła i wokół, ołtarza polowego, wykoszenie trawy w ogrodzie
  18. W kalendarzu liturgicznym:
    - w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła, patrona archidiecezji