Ogłoszenia parafialne. XII Niedziela Zwykła

Niedziela, 25 Czerwiec 2017 r.

Ogłoszenia parafialne. XII Niedziela Zwykła

1.  Rozpoczął się, przynajmniej dla niektórych, czas urlopów i wakacji, dlatego przypominam, iż ten czas nie zwalnia nikogo z obowiązku codziennej modlitwy i udziału w niedzielnej Mszy św.
  2. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 a w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe w piątek.
  3.  W najbliższą sobotę 1 lipca pierwsza sobota miesiąca. W godzinach rannych odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W dniu 8 lipca planowany jest przyjazd o godzinie 18.00-19.00 do naszej parafii rowerowej pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę z Sępólna Krajeńskiego.
  6. Zgodnie z tym, co sprawdziło się w ubiegłych latach zwracam się z pokorną prośbą o wsparcie finansowe na rzecz zakupu opału potrzebnego do ogrzewania kościoła i plebani. W ostatnim sezonie grzewczym zużyłem 23 tony eko-groszku. Tak jak mówiłem, dzięki karnawałowej zabawie parafialnej i przeznaczeniu części kolędy oraz planowanym składkom inwestycyjnym w lipcu i sierpniu, uda nam się zakupić jego zdecydowaną większość. Jednak by móc ogrzewać też kościół, potrzebna będzie jeszcze suma pozwalająca zakupić około 5-6 ton eko-groszku. Mam nadzieję, że tak się stanie.
  7. Tradycyjnie 6 sierpnia – w święto Przemienienia Pańskiego - przybędzie do naszej parafii grupa Pieszej Pielgrzymki z Kościerzyny, zdążająca na Jasną Górę. Uprzejmie proszę Panie z KGW, ale i wszystkich Parafian o pomoc w podjęciu tychże pielgrzymów: o przygotowanie poczęstunku i napojów, by w czasie postoju mogli odpocząć i się posilić. Przewidywany czas przyjścia to godz. 11.50. Z góry dziękuję.
  8. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza około połowa grobów ma nieuregulowany statut ważności - można to zobaczyć na www.cmentarnik.net/zlotkow. Proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego w celu wyjaśnienia nieścisłości i braków (np. groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne).
  9. O przygotowanie wieńca dożynkowego na Dożynki Parafialne, które odbędą się 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 poproszę Parafian z Suchar i Woli Spławieckiej.
  10. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Bardzo dziękuję:

- Parafianom z Kalinowca za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę,

- za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii,

W kalendarzu liturgicznym:

- w środę – św. Ireneusza (bp, m)

- w czwartek – Uroczystość św. św. Piotra i Pawła