Ogłoszenia parafialne na Święto Przemienienia Pańskiego

Niedziela, 06 Sierpień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na Święto Przemienienia Pańskiego

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Tradycyjnie 6 sierpnia – w święto Przemienienia Pańskiego - przybędzie do naszej parafii grupa Pieszej Pielgrzymki z Kościerzyny, zdążająca na Jasną Górę. Uprzejmie proszę Panie z KGW, ale i wszystkich Parafian o pomoc w podjęciu tychże pielgrzymów: o przygotowanie poczęstunku i napojów, by w czasie postoju mogli odpocząć i się posilić. Przewidywany czas przyjścia to godz. 11.50. Z góry dziękuję.

3. Dziś Uroczystość Odpustowa w Dobrosołowie o godz. 12.00.

4. Przyszłotygodniowa składka z racji II niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na zakup opału.

5. Za tydzień w niedzielę przypada 13 dzień sierpnia, dlatego zapraszam do wspólnej modlitwy na Czuwaniu Fatimskim, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00, zakończymy je Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.Nie będzie wyjątkowo w tym dniu Mszy św. o 15.00.

6. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę poproszę Parafian z Janowa i Dankowa „A”.

7. Przypominam, że w niedzielę 20 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 odbędą się Dożynki Parafialne. O przygotowanie wieńca dożynkowego poproszę Parafian z Woli Spławieckiej i Suchar.

8. W miesiącu lipcu 2017 roku, na planach cmentarza przed naszą Świątynią i na cmentarzu, zostały oznaczone na czerwono groby, których dysponenci są proszeni o kontakt z biurem parafialnym, gdyż status grobu jest niewyjaśniony. Jeśli osoby odpowiedzialne za groby już sprawę wyjaśniły proszę uznać informację za niebyłą. Najaktualniejszy status grobu jest wyświetlany na stronie naszego cmentarza: www.cmentarnik.net/zlotkow. Na stronie cmentarza można również sprawdzić groby, których dysponenci proszeni są również o kontakt w związku z wygasającymi ważnościami. Nowe banery zostaną opracowane i zastąpią obecne w miesiącu październiku 2017r.

9. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

10. Bardzo dziękuję:

- za ofiary na utrzymanie parafii,

11. W kalendarzu liturgicznym:

- we wtorek – św. Dominika (p),

- w środę – Święto św.Teresy Benedykty od Krzyża(dz, m) – patronki Europy,