Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 29 Październik 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą

1. Przed nami ostatnie dni października. Tym bardziej zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które dziś jeszcze o godz. 14.30, a ostatnie we wtorek o godz. 16.30.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III. Po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, II klasy gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej.

3. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można rezerwować Msze św. na rok 2018, składać wymienianki całoroczne, jednorazowe do 1 listopada.

4. W środę 1listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w tym dniu nawiedzamy cmentarze modląc się za bliskich zmarłych. W tym roku modlitwę na cmentarzu rozpoczniemy o godz. 12.00 odmówieniem różańca w intencji zmarłych w różnych częściach cmentarza, który będzie połączony z wymieniankami jednorazowymi. Bezpośrednio po różańcu Msza św., po której procesja połączona z modlitwą i poświęceniem grobów. Nie będzie Mszy św. o godzinie 15.00. Jeżeli będzie padać deszcz, Msza św. będzie w kościele o godz. 12.00 a potem na cmentarzu modlitwy za zmarłych połączone z wymieniankami jednorazowymi.

5. Każdego dnia od 1.11. do 8.11. można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W tym celu należy: nie być przywiązanym do grzechu, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

6. W czwartek 2 listopada w sposób szczególny modlimy się za naszych bliskich zmarłych, w związku z tym wspomnieniem zapraszam na Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00.

7. W pierwszy piątek miesiąca 3 listopada popołudniu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzinna adoracja, w czasie której możliwość skorzystania z pierwszopiątkowej spowiedzi.

8. W pierwszą sobotę miesiąca 4 listopada w godzinach rannych odwiedzę chorych w domach z posługa sakramentalną.

9. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszę Parafian z Dobromyśl i Alinowo.

10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

11. W tym roku jeszcze pragniemy zorganizować Andrzejkową Zabawę Parafialną. Odbędzie się ona w sobotę 11listopada 2017 roku. Koszt udziału od pary nie uległ zmianie, a więc wynosić będzie 180 zł. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na utrzymanie kościoła i parafii. Serdecznie zapraszam do udziału w zabawie, można się na nią zapisywać u mnie.

12. W związku z wykonaną inwentaryzacją cmentarza zostały ustawione znicze na grobach, których dysponenci są proszeni o kontakt z Biurem Parafialnym, aby wyjaśnić nieścisłości.

13. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

14. Bardzo dziękuję:

- za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii,

15. W kalendarzu liturgicznym:

- w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych

- w czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

- w sobotę – św. Karola Boromeusza (bp)