Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela, 26 Listopad 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w tym roku liturgicznym.

2. Dziś w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, II klasy gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie rodziców i dzieci z klas III.

3. Dzisiaj w Kleczewie od godz. 11.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych.

4. W czwartek 30 listopada Msza św. odpustowa ku czci św. Andrzeja Apostoła w parafii kleczewskiej o godz. 18.00, poprzedzona całodzienną spowiedzią.

5. W piątek 01 grudnia przypada I piątek miesiąca, od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi. O godz. 17.00 Msza św.

6. W sobotę 02 grudnia w godzinach rannych odwiedzę chorych w domach ze spowiedzią i komunią św. adwentową. Proszę o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej jedynie tych chorych, których co miesiąc nie odwiedzam z posługą sakramentalną.

7. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpocznie się okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

8. W przyszłą niedzielę zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w zakrystii u Pana Kościelnego.

9. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszę Parafian z Kalinowca.

10. W zakrystii można nabyć świece adwentowe Caritas na stół wigilijny w cenie małe po 7 zł duże po 13 zł.

11. Roraty, na które zapraszam szczególnie dzieci z lampionami i młodzież, będą  w Adwencie odprawiane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i we wtorki o godz. 17.00.

12. Od poniedziałku 04 grudnia zapraszam wszystkich parafian do zaangażowania się w pomoc „ DLA POTRZEBUJĄCYCH” i pokornie proszę kupować w sklepach na terenie naszej parafii różne produkty dla nich.

13. W naszej parafii adwentowe rekolekcje będą od 6 – 8 grudnia. Całodzienna spowiedź u nas będzie w czwartek 7 grudnia.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

15. Bardzo dziękuję:

- za dzisiejsze ofiary na utrzymanie parafii,

16. W kalendarzu liturgicznym:

- w czwartek – Święto św. Andrzeja Ap.