Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 16 Wrzesień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

XXIV Niedziela Zwykła 16 Września 2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania – Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.

2. W poniedziałek przypada rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę, jest to również Dzień Golgoty Wschodu.

3. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, jak również dzieci i młodzieży.

4. Do posprzątania naszej świątyni w najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców ze Złotkowa Państwa Dolęba i Budzińskich, oraz mieszkańców Dobromyśla, Państwa Krzesińskich i Kornowicz.

5. Firma INTRA Diagnostyka Słuchu przeprowadzi w dniu 28 września (piątek) w przychodni „Kleczew” przy ulicy Strażackiej 1 bezpłatne badanie słuchu. Początek badania od godz. 800, zapisy prowadzi przychodnia. Badanie przeznaczone jest dla pacjentów dorosłych z problemami słuchu, oraz użytkowników aparatów słuchowych.

6. W zakrystii można nabyć kalendarz dla rolników. Cena jednego egzemplarza wynosi 25 zł.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 1130 zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

8. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego przeżycia naszego Parafialnego Odpustu. Szczególne podziękowania składam na ręce osób, które zaangażowały się w posprzątanie i upiększenie naszej świątyni, terenu wokół niej, ołtarza polowego i terenu przed plebanią. Wyrazy wdzięczności składam również tym wszystkim osobom, które zaangażowały się w doniosłe przeżycie uroczystej Liturgii, a więc Władzom Samorządowym, Dyrektorowi Domu Kultury w Kleczewie, Panom zajmującym się nagłośnieniem, Druhom Strażakom, Orkiestrze Dętej z Kleczewa, Służbie Liturgicznej, Panu Kościelnemu wraz z małżonką, Panu Organiście, osobom niosącym feretrony, sztandary, poduszki, oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki.

9. Gorąco dziękuję tym wszystkim z naszej parafii, jak i sympatykom naszego sanktuarium, którzy dokonali wpłaty na cele inwestycyjne. Na dzień dzisiejszy to dzieło wsparły 23 rodziny. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 2.412,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Za tydzień w niedzielę Odpust Parafialny ku czci św. Tekli w Wilczynie. Suma Odpustowa o godz. 1200.

11. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego.