Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu 2 Grudnia 2018 r.

  1. Dzisiejsza pierwsza niedziela Adwentu, która to rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Po Mszy świętej o godz. 900 wymiana Tajemnic Żywego Różańca.

  2. Dziękuję rodziną z Józefowa, Państwu Matuszak, Budkiewicz, Budkiewicz i Janaczyk za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę.

  3. W piątek, przypada I piątek miesiąca. W tym dniu odwiedzę chorych. Początek o godz. 800. Wieczorem natomiast możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 1600 do 1700.

  4. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta ku czci Matki Bożej będzie sprawowana o godz. 1000.

  5. Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej będą sprawowane we wtorki, czwartki i piątki. W najbliższy wtorek, ze względu na spowiedź w Dobrosołowie Msza święta będzie o godz. 1800.

  6. Od dzisiaj w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki, jak i też świece Caritasu na wigilijny Stół. Mała świeca w cenie 7,00 zł. , a duża w cenie 13,00. zł.

  7. Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszej parafii. W tym dniu przypada też Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć to dzieło wrzucając ofiary do puszek. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe. Ojciec rekolekcjonista będzie głosił Słowo Boże na niedzielnych Mszach świętych. W poniedziałek na wieczornej Mszy świętej i we wtorek podczas spowiedzi adwentowej. Dokładny plan spowiedzi podam za tydzień.

  8. Za tydzień w niedzielę W MGOK w Kleczewie od godz. 1400 jest organizowana impreza charytatywna pod hasłem: „Przyjaciele dla Wiktora”. Podczas imprezy będą między innymi takie atrakcje jak: DJ Wolny, Kiermasz ozdób świątecznych, Konkursy i licytacje, Animacje dla dzieci, Pokaz pierwszej pomocy, Kącik SPA, „Oparci o prawdę” uczestnicy programu „Mam Talent”, Najmłodsza raperka w Polsce oraz wiele innych atrakcji. Cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na pomoc 4 letniemu chłopcu z Kleczewa, który choruje na białaczkę limfoblastyczną. Ponadto od godz. 1300 będzie zbiórka krwi.

  9. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego.