Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu

9 Grudnia 2018 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynam szczególny czas rekolekcji adwentowych. Ojciec rekolekcjonista będzie głosił Słowo Boże na wszystkich niedzielnych Mszach, w poniedziałek na wieczornej Mszy świętej o godz, 1700, jak również we wtorek na Mszy świętej o godz. 1000. Ofiary zbierane w poniedziałek i wtorek przeznaczone są dla Ojca Rekolekcjonisty.

 2. Wtorek jest dniem Spowiedzi świętej. Księża z naszego dekanatu w tym dniu będą spowiadać, do południa od 0930 do 1000 i popołudniu od 1600 do 1700. Bardzo proszę tak zorganizować sobie czas, aby w tym dniu skorzystać z posługi spowiedników. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 1000 i 1700.

 3. Dzisiaj przypada też Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć to dzieło wrzucając ofiary do puszek.

 4. W piątek po wieczornej Mszy świętej, ok. godz. 1900 zapraszam na krótkie zebranie organizacyjne Członków Rady Parafialnej i Ekonomicznej, a także przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich funkcjonujących w naszej parafii.

 5. Do posprzątania naszej świątyni na przyszłą niedzielę zapraszam mieszkańców z Józefowa, Państwa Błaszkowskich, Szkudlarków, Michalaków i Panią Szkudlarek.

 6. Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej będą sprawowane we wtorki, czwartki i piątki. W najbliższy piątek, ze względu na spowiedź w Ostrowitym Msza święta będzie o godz. 1800.

 7. Od dzisiaj w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki, jak i też świece Caritasu na wigilijny Stół. Mała świeca w cenie 7,00 zł. , a duża w cenie 13,00. zł.

 8. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w sklepach w Złotkowie wystawili kosze, do których możemy wkładać dary na święta dla osób bardziej potrzebujących od nas.

 9. Przypominam, że dzisiaj w MGOK w Kleczewie od godz. 1400 jest organizowana impreza charytatywna pod hasłem: „Przyjaciele dla Wiktora”. Cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na pomoc 4 letniemu chłopcu z Kleczewa, który choruje na białaczkę limfoblastyczną. Ponadto od godz. 1300 będzie zbiórka krwi.

 10. Pan Bóg powołał do siebie świętej pamięci Annę Rybarczyk. Termin pogrzebu jest jeszcze nie znany. Polecajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

 11. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego.