III Niedziela Adwentu

16 Grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynam trzeci tydzień Adwentu. Ostatnie roraty w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1700. W poniedziałek, ze względu na spowiedź w Wilczynie, Msza święta będzie sprawowana o godz. 1800.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 1 173,00 zł. Za ofiarność składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

3. Koła Gospodyń Wiejskich, Rada Parafialna i Ekonomiczna pod patronatem parafii tradycyjnie organizuje Bal Karnawałowy, który to odbędzie się 16 lutego w remizie strażackiej Koszt biletu od pary 180,00 zł. Bilety na bal będzie można nabywać w biurze parafialnym od przyszłej niedzieli.

4. W czwartek na godz. 1930 zapraszam na spotkanie opłatkowe członków Rady Ekonomicznej i Parafialnej oraz Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich.

5. Chorych z Sakramentalną posługą odwiedzę w piątek. Początek od godz. 800. Bardzo proszę zgłaszać te osoby, które chciałyby, przed świętami, skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament. W styczniu nie będzie odwiedzin u chorych.

6. Bardzo dziękuję mieszkańcom z Józefowa, Państwu Błaszkowskim, Szkudlarkom, Michalakom i Pani Szkudlarek za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. W imieniu wspólnoty parafialnej pragnę również podziękować Panu Wiesławowi Frątczakowi za wszelkie prace podejmowane na rzecz parafii, oraz Panu Mariuszowi Kosmowskiemu za dbałość o wygląd naszego cmentarza, jak i też wykonane prace porządkowe przy kontenerach.

7. W zakrystii można jeszcze nabywać poświęcone opłatki na wigilijny stół.

8. Cmentarz – komentarz własny

• Zarządcą Cmentarza jest Parafia,

• Utylizacja i segregacja śmieci,

• Wycinka drzew,