Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Niedziela, 28 Kwiecień 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego

28 kwietnia 2019 r.

1. Jutro 29 kwietnia Ksiądz Prymas Wojciech Polak na Mszy świętej o godz. 1700 udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Bardzo serdecznie zapraszam na tą uroczystość nie tylko rodziny bierzmowanych, lecz wszystkich chętnych. Bierzmowani zbiorą się w świątyni 20 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej.

2. Miesiąc maj, który rozpoczniemy w tym tygodniu, niesie ze sobą piękne nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będą one odprawiane w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą. Natomiast w niedzielę odmówimy Litanię Loretańską po Mszy świętej o godz. 1130. Zachęcam również do tego aby gromadzić się w naszych wioskach przy figurach, aby śpiewem wychwalać Matkę Bożą.

3. W tym tygodniu, w piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msze święte będą sprawowane o godz. 900, 1100 i 1800. Msza święta o godz. 1100 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny, jak i też w intencji druhów Strażaków z OSP Złotków, tak żywych jak i zmarłych. Nabożeństwo majowe w tym dniu o godz. 1730. Tego dnia obchodzimy również rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

4. W piątek, przypada I piątek miesiąca. Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 1700 do 1730. Chorych, których zwyczajowo odwiedzam w pierwsze piątki miesiąca proszę poinformować, że uczynię to w I piątek czerwca.

5. Za tydzień, w pierwszą niedziele miesiąca, po Mszy świętej o godz. 830 wymiana tajemnic Koła Żywego Różańca.

6. Bardzo dziękuję rodzicom młodzieży przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, jak i również samej młodzieży za posprzątanie i dekoracje naszej świątyni, oraz za zrobienie porządków wokół kościoła, starej i nowej plebani.

7. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.