Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 28 Lipiec 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą

XVII Niedziela Zwykła

28 lipca 2019 r.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Rano od godz. 800 z sakramentalną posługo odwiedzę chorych. Wieczorem o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Serca Pana Jezusa, a następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 1800.

2. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 830 wymiana Tajemnic Koła Żywego Różańca.

3. Za posprzątanie naszej świątyni bardzo dziękuję mieszkańcom Dankowa: Państwu Kałużnym, Majewskim i Panu Owsińskiemu.

4. W tym miesiącu na cele inwestycyjne zebraliśmy 1 132,00 zł. Natomiast ofiary dla misjonarzy z okazji święcenia pojazdów dały sumę 289,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

5. Tradycyjnie 6 sierpnia będziemy gościć w naszym sanktuarium pielgrzymów z Kartuz. Bardzo proszę Koła Gospodyń Wiejskich o przygotowanie poczęstunku.

6. W dniach 27-29 lipca z terenu naszej archidiecezji wyruszają grupy promieniste i kolorowe pieszej
     pielgrzymki na Jasną Górę. Na początku sierpnia dołączą do nich pielgrzymi grup rowerowych.
     Przed Wizerunek Czarnej Madonny pielgrzymi dotrą 5 sierpnia. Serdecznie prosimy o modlitwę
    w intencji pątników. Zachęcamy do duchowej łączności z tymi, którzy wyruszyli na szlak zwłaszcza
     o godzinie 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania
     poprzez stronę internetową naszej pielgrzymki - www.ppag.pl, na której każdego dnia umieszczać będziemy
     materiały formacyjne (o godz. 7.00 czytania, o 12.00 medytację, o 16.00 konferencję).
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie, z naszej rodziny parafialnej, świętej pamięci Mariannę Piotrowską, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 1400. Polecajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

8. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.