Ogłoszenia Parafialne

XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019 r.

 

  1. Po nawiedzeniu naszego Sanktuarium przez pielgrzymów z Kaszub wyrażam swoją wdzięczność Kołom Gospodyń Wiejskich, członkom Parafialnego Zespołu Caritas jak i wszystkim zaangażowanym, za okazane serce i przygotowanie poczęstunku, zarówno przy kościele jak i też na plebani.

  2. Za posprzątanie naszej świątyni bardzo dziękuję mieszkańcom Dankowa: Państwu Wojciechowskim, Arend, Galińskim i Pani Galińskiej.

  3. We wtorek 13 sierpnia będziemy przeżywać kolejne czuwanie Fatimskie. Zapraszam na wieczorną Msze świętą na godz 1900, po której procesja z modlitwą różańcową do groty Matki Bożej Fatimskiej.

  4. W tym tygodniu, w czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 900 i 1030. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

  5. Za dwa tygodnie na Mszy świętej o godz. 1400 będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium Dożynki Gminno-Parafialne. Bardzo proszę każdą wioskę o przygotowanie dożynkowego bochna chleba. W związku z tym wydarzeniem bardzo zapraszam Przewodniczące KGW działających w naszej parafii, jak też Radę Duszpasterską na spotkanie organizacyjne w środę na godz. 1915.

  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej świętej pamięci Mieczysława Głąbockiego i świętej pamięci Antoniego Żelka. Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

  7. Zachęcam do zakupu i lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.