Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła

8 września 2019 r.

 

  1. Za tydzień 15 września będziemy świętować nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Msza święta będzie sprawowana o godz. 1200. Mszy świętej będzie przewodniczyć Ks. Marcin Kulczynski. Bardzo proszę o pomoc w uświetnieniu naszego parafialnego święta: Druhów Strażaków ze Złotkowa i Kalisk, poczty sztandarowe, niosących feretrony, poduszki, służbę liturgiczną oraz dziewczynki sypiące kwiaty. W dzień odpustu będą sprawowane dwie Msze święte o godz. 900 i Suma odpustowa o godz. 1200.

  2. Do posprzątania naszego kościoła, jak i terenu wokół zapraszam mieszkańców Dankowa: dwie rodziny Państwa Gidzgierów, dwie rodziny Państwa Arend oraz Państwa Pawlaczyków, Olesiaków i Kosińskich.

  3. Raz jeszcze bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu. Na parkingu stoją specjalne kosze do plastiku i szkła. Wieńce o dużych gabarytach proszę odkładać na wolnym miejscu przy dróżce na nowym placu.

  4. Pragnę w imieniu wszystkich parafian serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy już złożyli ofiary do tak zwanego „Portfelika”, na zakup nowego baldachimu. Dziękuję zarówno parafianom, jak i też osobą z zewnątrz, którzy duchowo czują się związani z naszym sanktuarium i w ten sposób dziękują Matce Bożej Złotkowskiej za jej nieustanną opiekę.

  5. We piątek 13 września będziemy przeżywać kolejne czuwanie Fatimskie. Zapraszam na wieczorną Msze świętą na godz 1900, po której procesja z modlitwą różańcową do groty Matki Bożej Fatimskiej.

  6. W sobotę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu Msza święta będzie sprawowana o godz. 900.

  7. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego.