Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwent

1 Grudnia 2019 r.

 1. Dzisiejsza pierwsza niedziela Adwentu, która to rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Po Mszy świętej o godz. 830 wymiana Tajemnic Członków Koła Żywego Różańca.

 2. W piątek, przypada I piątek miesiąca, możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 1700 do 1800.Natomiast chorych z sakramentalną posługą odwiedzę w piątek 20 grudnia. Proszę rodzinę lub sąsiadów o powiadomieniu chorych o tej zmianie.

 3. W przyszłą niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 4. Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej będą sprawowane we wtorki, czwartki i piątki o godz. 1800.

 5. Od dzisiaj w zakrystii można nabywać świece Caritasu na wigilijny stół. Mała świeca w cenie 7,00 zł. , a duża w cenie 13,00. zł.

 6. Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. W tym dniu przypada też Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć to dzieło wrzucając ofiary do puszek.

 7. Jeśli ktoś posiada jakieś drzewa iglaste do wycięcia, które nadałyby się na choinki do kościoła to bardzo proszę o taką informację.

 8. Do posprzątanie naszej świątyni w najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców Miłaczewa: Państwa Feknerów – kolejne dwie rodziny oraz Państwa Gąsiorowskich i Knapkiewiczów.

 9. Bal karnawałowy organizowany przez parafię, oraz przez Panie z KGW ze Złotkowa odbędzie się 11 stycznia od godz. 1900. Zapisywać można się u mnie wpłacając 180,00 zł. od pary.

 10. Na cmentarzu nie są przedłużone opłaty 232 grobów. Kto dokona opłaty do końca tego roku przedłużenie na kolejne 20 lat będzie od daty uiszczenia opłaty. Natomiast od nowego roku jeśli, ktoś będzie chciał przedłużyć ważność grobu, opłata będzie liczona od terminu, kiedy ważność grobu się zakończyła.

 11. W tym tygodniu, w piątek spowiedź adwentowa w Dobrosołowie.

 12. Parafia w Ostrowitym w dniach od 11 do 13 grudnia przeżywać będzie Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Stosowny plakat w gablocie.

 13. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego.