Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela, 12 Kwiecień 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

12 kwietnia 2020 r.

1. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom, którzy przez transmisję internetową, łączyli się duchowo w Triduum Paschalnym, oraz za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zebraliśmy 750,00 zł. Chciałbym wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim tym, którzy myślą w tych trudnych dniach o parafii i składają ofiary na jej rzecz , czyniąc to albo osobiście, lub przez przelew bankowy. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Osobne podziękowania, w imieniu całej wspólnoty parafialnej, pragnę złożyć na ręce naszych Bartników, Pszczelaży, którzy również i w tym roku ufundowali przepiękny Paschał.

3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą sprawowane według niedzielnego porządku.

4. W najbliższy piątek, ze względu na oktawę Wielkanocy, która trwa do najbliższej niedzieli Miłosierdzia Bożego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przed każdą Mszą świętą odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. Wszystkim Parafianom, jak i Sympatykom naszego Sanktuarium, w tym trudnym czasie, kiedy nie możemy się spotkać i modlić wspólnie w naszej świątyni, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Odprawiając uroczystą Msze świętą Wigilii Paschalnej Was wszystkich polecam Zmartwychwstałemu Panu. Niech On będzie przy Was, aby Was wspierać, niech chroni Was i wasze rodziny przed wszelkim złem. Śmierć i grzech zostały pokonane, a kamień od grobu odrzucony. Nasz Zbawiciel niech będzie Waszą nadzieją i umocnieniem w tym jakże niełatwym czasie. Chrystus Żyje Alleluja. Myślami i na modlitwie jestem z Wami.

7. Uczestnicząc we Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, internet, czy też radio Ojciec Święty Franciszek prosi, abyśmy przyjmując duchowo Komunię Świętą odmawiali następującą modlitwę, którą nazwał “Aktem Komunii św. duchowej”. Oto pełny tekst tej niezwykłej choć krótkiej modlitwy:

Kładę się u Twych stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Ci moje skruszone serce,

uniżone w swojej nicości i Twojej świętej obecności.

Adoruję Cię w sakramencie Twej miłości, niewysłowionej Eucharystii.

Pragnę przyjąć Ciebie w tym ubogim przybytku, jaki oferuje Ci mój umysł.

Czekając na radość z sakramentalnej komunii, pragnę przyjąć Cię w duchu.

Przyjdź do mnie, O mój Jezu, kiedy ja, ze swojej strony, przychodzę do Ciebie!

Niech Twoja miłość ogarnie moje całe jestestwo w życiu i śmierci.

Wierzę w Ciebie, Tobie ufam, Ciebie miłuję

1. Poniżej podaję tekst modlitwy przed świątecznym posiłkiem.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”,

t. 2, Katowice 2001, nr. 1347-1350)

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.