XXIV Niedziela Zwykła

13 września 2020 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy bardzo wyjątkowy dzień – Uroczystość Odpustowa ku czci Imienia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa o godz. 1200. Przewodniczyć będzie Ks. Kan. Antoni Balcerzak.

2. Za przygotowania ołtarza polowego i terenu wokół niego, jak też groty fatimskiej na dzisiejszą uroczystość pragnę podziękować mieszkańcom Złotkowa: Państwu Michalskim, Kaczmarkom, Tomczakom, Krysztofowiczom i Pani Grzechowskiej.

3. Osobne podziękowania pragnę złożyć na ręce rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Dziękuję, iż tak licznie stawili się w piątek, aby uporządkować tern wokół kościoła, starej plebani, jak też podjąć prace porządkowe w samej świątyni.

4. Za tydzień na Mszy świętej o godz. 1100 dwanaścioro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Pozostałe Msze święte w przyszłą niedzielę będą sprawowane o godz. 830 i 1500. Dzieci zapraszam na próbę w poniedziałek na godz. 1830. Spowiedź dla dzieci oraz rodziny będzie w piątek o godz. 1900.

5. W czwartek 17 września przypada rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polską. W tym dniu przypada Dzień Golgoty Wschodu.

6. Msze świętą dziękczynną za zebrane plony, tak zwane Dożynki, odprawimy 27 września o godz. 1130.

7. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego.