Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

Niedziela, 12 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

Niedziela Trójcy Świętej

12 Czerwca 2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę miesiąca. Ofiary zbierane podczas Mszy Świętych będą przeznaczone na cele inwestycyjne parafii.

2. Jutro przypada trzynasty dzień miesiąca, zatem tego dnia będziemy przeżywać dzień Fatimski. O godz. 1900 rozpoczniemy Mszę Świętą, następnie nabożeństwo różańcowe z procesją do groty.

3. W sobotę na godz. 1100 zapraszam chętnych chłopaków do służby ministranckie, ora dziewczynki, któwre by chciałyby wejść do Stowarzyszenia Służby Maryii.

4. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, (Boże Ciało). Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 830 i 1100, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Zachęcam do licznego udziału w tej Uroczystości, albowiem jest to wyraz naszej wiary i manifestacji w dzisiejszym świecie, że są wartości za którymi warto podążać i ich bronić. Zapraszam do uświetnienia tej uroczystości Druhów Strażaków, Służbę Liturgiczną Ołtarza, dziewczynki sypiące kwiaty, niosących sztandary, poduszki, feretrony i różaniec. Postarajmy się też o wystrój naszych domów, szczególnie na trasie procesji.

• Pierwszy na polowym ołtarzu – rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rodziców młodzieży bierzmowanej.

• Drugi przy dzwonnicy – członków Rady Parafialnej i Ekonomicznej oraz rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywały I rocznicę Komunii Świętej

• Trzeci przy wjeździe na cmentarz przy drzewie – mieszkańców Dobromyśli i Alinowa.

• Czwarty przy bramie cmentarnej – mieszkańców Złotkowa, dwie strony głównej ulicy.

4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie naszego byłego parafianina świętej pamięci Henryka Lechosława Piotrowskiego. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek...