Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą

12 LUTEGO 2023 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pragnę, w imieniu wszystkich wiernych, podziękować Panu Mariuszowi Kosmowskiemu za wysiłek włożony w odnowienie dwóch korytarzy, kancelarii parafialnej i łazienki przy biurze.

2. Za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę dziękuje mieszkańcom Złotkowa: Pani Grzechowskiej, Pani Krzyżanowskiej oraz Państwu Radzikowskim i Państwu Krysztofowiczom.

3. Odpowiadając na oddolną inicjatywę położeniem kostki brukowej na cmentarzu (sektor A, między rzędem 3 i 4) zapraszam na spotkanie we wtorek 14 lutego do kościoła na godz. 1830.

4. Matka Boża w znaku Jasnogórskiej Ikony nawiedza obecnie parafie dwóch ostatnich dekanatów. Już dziś serdecznie zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na wydarzenia związane z zakończeniem nawiedzenia. W sobotni wieczór, 18 lutego o godz. 2000, będzie miała miejsce modlitwa dziękczynienia ze śpiewem i muzyką, prowadzona przez o. Pawła Subika, kustosza Obrazu i muzyków – twórców płyty „Szata”. Następnie o godz. 2100 zapraszamy na Apel Jasnogórski z rozważaniem apelowym abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski i Mszę św. w intencji nowych powołań o godz. 2200. Z soboty na niedzielę będzie trwało nocne czuwanie modlitewne przy Ikonie Jasnogórskiej. Centralnym punktem zakończenia peregrynacji będzie Msza św. sprawowana w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 19 lutego o godz. 1500, której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Po Eucharystii pożegnamy Obraz Matki Bożej.

Ksiądz dziekan organizuje autokar, który o godz. 1330 będzie w naszej parafii. Wszystkich chętnych zapraszam do zapisywania się. Koszt wyjazdu to kwota 20,00 zł.

Z kolei w niedziele 5 marca podziękujemy za czas peregrynacji udając się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę, na którą jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

5. Odwiedzając stronę naszej parafii możemy w głównym pasku znaleźć nową zakładkę „MY NA FACEBOOKU”. Pozwala ona nam na przeniesienie do strony Facebookowej naszej parafii, gdzie znajdziemy więcej informacji, zdjęć i komentarzy odnoszących się do życia naszej wspólnoty, Kościoła Lokalnego i Powszechnego.

6. We wtorek wspominamy w liturgii świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

7. Za tydzień po Mszach świętych będziemy mogli naszymi ofiarami wesprzeć potrzebujących pomocy, po trzęsieniu ziemi, poszkodowanych mieszkańców Turcji i Syrii.